
Ból interdyscyplinarnie w gabinecie POZ. Ból somatyczny i psychiczny - jak leczyć, aby nie szkodzić?
BEZPŁATNA REJESTRACJA
TERMIN: 8 lutego godz.19:00-20:30
Eksperci podpowiedzą jak rozróżniać ból somatyczny od psychicznego, będą dyskutować o maskach depresji. Zastanowią się również, jak leczyć ból w układzie ruchu, kiedy u i jakich pacjentów stosować leki miejscowe, a kiedy warto zastosować terapią systemową.
EKSPERCI
dr hab. n. med. prof. CMKP Małgorzata Malec-Milewska - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Studia medyczne ukończyła w Warszawskiej Akademii Medycznej, a studia podyplomowe w dziedzinie „Medycyna Bólu” na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2005 r. uzyskała doktorat w dziedzinie medycyny. Od początku swojej pracy zawodowej pracuje w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii CMKP w Warszawie - kolejno na stanowiskach: asystenta, starszego asystenta, adiunkta, a do 2010 roku pełni obowiązki kierownika tej kliniki. Od 1997 roku kieruje kliniczną poradnią leczenia bólu. Jest autorem szeregu publikacji na temat patomechanizmu i leczenia bólu. Lubi uczyć i przekazywać moją wiedzę oraz umiejętności młodym lekarzom.
dr hab. n. med. i n. o zdr. Jarosław Woroń - specjalista farmakologii klinicznej, kierownik Zakładu Farmakologii Klinicznej Katedry Farmakologii Wydziału Lekarskiego UJ CM w Krakowie oraz w starszy asystent lecznictwa na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Biegły sądowy z zakresu farmakologii klinicznej. Zajmuje się praktycznymi aspektami farmakoterapii, farmakologicznym leczeniem bólu, psychofarmakoterapią, antybiotykoterapią kliniczną oraz polekowymi działaniami niepożądanymi - problemem interakcji leków w praktyce klinicznej. Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej i Terapii oraz Polskiego Towarzystwa Fitoterapii. Członek Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Bezpiecznej Farmakoterapii oraz Europejskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej.
dr n. med. Piotr Wierzbiński - lekarz psychiatra. Z wyróżnieniem ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006-2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie prowadzi własną praktykę lekarską. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej. Rozwój naukowy kontynuuje uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych w Polsce i za granicą. Jest autorem ponad 70 publikacji naukowych oraz licznych doniesień zjazdowych poświęconych epidemiologii i farmakoterapii w psychiatrii, psychiatrii sportowej, samobójstwom oraz pograniczu medycyny somatycznej i psychiatrii. W ramach rozwoju naukowo - klinicznego trzykrotnie odbył wyjazdy szkoleniowe do Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu w Sienie, we Włoszech. Główny obszar zainteresowań zawodowych to: farmakoterapia chorób i zaburzeń psychicznych, problem oporności na leczenie, interakcje leków i działania niepożądane podczas leczenia, pogranicze psychiatrii i medycyny somatycznej, problematyka samobójstw oraz psychiatria sportowa.
SPONSOR
PARTNER
PRODUKCJA WYDARZENIA ONLINE