
Tandemowy skok w Nowy Rok, czyli kardiologicznie, krótko i praktycznie
BEZPŁATNA REJESTRACJA
TERMIN: 15 stycznia godz.18:30-19:30
O CZYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ:
- Terapia przeciwkrzepliwa - nowe wskazanie dla rywaroksabanu w profilaktyce udarów w migotaniu przedsionków.
- Niewydolność serca - od stycznia 2025 roku eplerenon na liście refundacyjnej – co to oznacza dla Twoich pacjentów?
- Przewlekłe zespoły wieńcowe (PZW) - nowe znaczenie ranolazyny w wytycznych – kluczowa klasa zaleceń oraz pacjent z dławicą mikronaczyniową – dowiedz się jak stosować w praktyce
- Jak upraszczać terapię pacjentów? Produkty SPC, na pierwszym planie.
- Nadciśnienie tętnicze - nowa klasyfikacja i wartości ciśnienia tętniczego – odkryj, jak dostosować leczenie do aktualnych wytycznych.
- Hipercholesterolemia - „Im niżej, tym lepiej” – sprawdzone strategie z wykorzystaniem preparatów złożonych.
EKSPERCI
prof. dr hab. n. med. Anna Tomaszuk-Kazberuk - specjalistka chorób wewnętrznych i kardiologii. W roku 2020 uzyskała tytuł profesora. Jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie kardiologii w województwie podlaskim. Od 2023 roku jest kierownikiem Kliniki Kardiologii, Lipidologii i Chorób Wewnętrznych z OINK Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest autorką ponad 174 publikacji, h-indeks Scopus 14, h-indeks WoS 14, IF -274, punkty MEiN – 6 097. Główny temat badawczy, w który jest zaangażowana to niewydolność serca oraz migotanie przedsionków. Przeprowadziła na ten temat wiele badań, opublikowanych w zagranicznych czasopismach. Koncentruje się głównie na niewydolności serca, nadciśnieniu tętniczym oraz powikłaniach zakrzepowo-zatorowych migotania przedsionków. Jest w tej dziedzinie uznanym krajowym i międzynarodowym ekspertem. Odbyła liczne staże w m.in. w Wielkiej Brytanii, Grecji i Włoszech. Uczestniczyła w kursach zagranicznych w Thorax Center w Rotterdamie oraz Anticoagulation Speakers Academy w Wiedniu. Była przewodniczącą Oddziału Białostockiego PTK, jest sekretarzem Asocjacji Niewydolności Serca PTK, członkiem Zarządu Sekcji Choroby Serca u Kobiet PTK, członkiem Zarządu Sekcji Farmakoterapii Chorób Serca PTK oraz członkiem ESC.
prof. UM dr hab. n. med. Marcin Barylski, FESC - adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych i Rehabilitacji Kardiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Kierownik Pracowni Kardiometrii. Past-Przewodniczący Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Posiada tytuł Fellow of the European Society of Cardiology (FESC). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC), Klubu 30 PTK, Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (PTNT), Towarzystwa Internistów Polskich (TIP) oraz ESC Working Group on Cardiovascular Pharmacotherapy. Autor lub współautor około 300 publikacji z dziedziny kardiologii w czasopismach polskich i zagranicznych, 5 monografii, a także ponad 50 rozdziałów w książkach. Główne zainteresowania to: farmakoterapia kardiologiczna, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, niewydolność serca, choroba wieńcowa oraz zaburzenia rytmu.
ORGANIZATOR
PATRON
PRODUKCJA WYDARZENIA ONLINE